BİZE SORUN
  • info@diyarhurda.com
  • +90 531 610 21 83
  • +90 531 610 21 83

Hurda Alımı

Hurda Alımı

 Hurda Alımı

Hurda Alımı ve Hurdacılık Yapmayı Düşünenlere Tavsiyeler

Hurda Alımı her geçen gün genişleyen hurdacı ailesine katılmayı düşünüyorsanız bu yazıyı iyi okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü tamamı yaşanan hatalardan ders çıkarılarak kaleme alınmıştır. Ayrıca yöntem olarak tutan, işimizi kolaylaştıran ipuçlarını da sizinle paylaşmak istiyoruz. Sizlerde bu işe adım atmak isterseniz mutlaka bunu makaleyi okumanız gere<kli

Hurda geri dönüşümü halen ülkemizde kârlı bir iştir. Çalışma şartları zor ve çok tehlikeli bir iş olsa da dürüst çalıştıktan sonra alnınızın akıyla iyi bir kazanç sağlamış olursunuz. Bu işe başlamadan önce kendinize bir hedef belirleyin ve bunun için rota çizin. Örneğin; siz hurdacı olarak toplayıcılık mı yapacaksınız yoksa direk hurdacılardan alarak fabrikalara mı satacaksınız. Bu ikisi arasında dağlar kadar fark var. Çünkü birinde hurdayı bizzat kendiniz temin edip aracı hurdacılara satarken diğerinde siz hurdacılardan alıp fabrikalara satacaksınız. Hurda Alımı işinde her ikisi için de işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmelisiniz ki yazının ilerleyen bölümlerinde detaylı bir şekilde ele alacağız.

Hurda Alımı İşini Tanıyın

Hurda Alımıişinden zarar edip batmamanın en önemli unsurlarından bir hurda çeşitlerini bilmektir. Atasözümüz var ya hani “bilmemek değil öğrenmemek ayıp” diye. Hurda sektörü için çok doğru bir sözdür. Çünkü binlerce hurda cinsi ve bunların türevi var. Bunların her birinin kendine göre bir değeri ve kullanım alanı var. Size çok değerli görünen bir hurda aslında çöp tabir edilen geri dönüşümü mümkün olmayan bir atık da olabilir. Bu nedenle özellikle mesleğe başlangıçta hurdaları tanıyamazsanız bile mutlaka bilenlere danışın. 

Müşterilerinizden numune istemekten çekinmeyin. Hurda Alımı işlerinde hurdasına güvenen adam zaten örnek vermekten kaygı duymaz. Size verilen numune hurda için ise birkaç farklı bilirkişiden bilgi edinin. Fiyat ve hurdanın pazar – piyasa durumu oldukça kritik bir öneme sahiptir. Günümüzde temel hurda türleri için birçok hurda tanımlama sensörleri mevcuttur. Bunlar kolayca kullanılarak çok kısa süre içinde elinizdeki hurdanın cinsini hatta varsa alaşım oranını dahi söylüyor. Bunları temin etmek için çok para harcamaya da gerek yok bizi arayarak satın alabilirsiniz.

Evlerde bulunan bozuk buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fabrikalarda bulunan son mamul metal parçaları, demir talaşı, bakır talaşı, alüminyum talaşı, kullanımda olmayan bilgisayar kasaları, laptoplar, şantiyelerde kullanılmayan konteynerleri Hurda Alımı hizmetimiz kapsamında değerinden alıyoruz.


Hurdacılık ve metal sektöründe 15 yıldır faaliyet gösteren Diyar Hurda - Diyarbakır'da Hurdacı; Diyarbakır ve ilçelerinde hizmet vermektedir. Genellikle her türlü hurda eşya, hurda demir, bakır, alüminyum, çinko gibi malzemelerin alım ve satımını yapmaktayız. Hurda alış ve satışlarında ödeme kolaylıkları sağlamakla birlikte, müşterinin isteğine göre peşin alım satımlar yapılmaktadır. Amacımız geçmişten gelen Diyar Hurda firmamızı geleceğe taşımak. Müşteri memnuniyeti, kaliteli hizmet anlayışı ve köklü firma yapısı ile Diyarbakır'ın metal hurdacısı olarak başarısını sürdürmeyi hedeflemektedir. Firmamız, kalite anlayışını, satış veya hizmet sonrası güvenilir destekle bütünleştirerek, siz müşterilerimizin memnuniyetini ön plana çıkarmaktadır.

> > > >
Bizi Arayın