BİZE SORUN
  • info@diyarhurda.com
  • +90 531 610 21 83
  • +90 531 610 21 83

Pirinç Hurda

Pirinç Hurda

 Pirinç Hurda

Pirinç Hurda Nedir?

Farklı Pirinç Hurda türleri olduğunu bilmek önemlidir. Aslında, kelime pirinç genellikle farklı özelliklere, renge ve değere sahip çeşitli alaşımlara atıfta bulunmak için kullanılır. Şirketimizde halka pirinç geri dönüşüm hizmetleri sunuyoruz. Orada yaygın olarak bulunan çeşitli Pirinç Hurda türlerini satın alıyoruz. Geri dönüştürülebilir pirinci nasıl tanıyacağınızı merak ediyor musunuz? Artık merak etmeyin!

En yaygın Pirinç Hurda türü genellikle sarı pirinç olarak bilinir. Kırmızı pirinç, sarı pirinç kadar yaygın değildir. Bununla birlikte, bu tür pirinçten yapılan yaygın olarak kullanılan bazı malzemeler vardır. Kırmızı pirinçten yapılan yaygın ürünler arasında pompa ekipmanı, sulama sprinkleri ve su sayaçları bulunur.

Pirinç geri dönüştürülürken, temiz olduğundan emin olmak önemlidir. Aksi takdirde, metalinizin tam değeri size ödenmeyebilir. Temiz kabul edilebilmesi için pirinç olmayan kirleticilerin kalmadığından emin olmalısınız. Yaygın kirleticiler arasında plastikler, alüminyum ve çelik bulunur. Bununla birlikte, gümüş renkli kaplamalar (pirinç malzemelerde çok yaygın olan) gibi bazı kaplamalar, genellikle pirincinizin temiz olarak kabul edilmesini önleyecek kadar önemli kabul edilmeyecektir. Pirinç Hurda geri dönüştürülürken, alıcı genellikle pirincin temiz mi kirli mi olduğuna karar verecek ve farklı değere sahip olma eğiliminde olduğundan sarı olmayan pirinci ayıracaktır.

Kirli pirinçte genellikle boya, yağ ve diğer metaller gibi yabancı kirleticiler bulunur. Cam ve ahşap da pirincinizin kirli sayılmasına neden olabilir. Pirinç Hurda malzemelerinize bağlı bakır varsa, bu genellikle kirli olarak nitelendirilmesine neden olmaz. Bunun nedeni, bakırın pirinç üretmek için kullanılmasıdır. Ancak çok fazla bakır, Pirinç Hurda yerine bakır malzeme olarak değerlendirilmesine neden olacaktır. Bu tür malzemelerin fiyatları genellikle malzemenin durumuna ve kirli veya temiz olmasına bağlıdır.

Sarı Pirinç Hurda Kullanım Alanları

Mühimmat, genellikle tüfek pirinci olarak adlandırılan yaygın bir pirinç kaynağıdır. Buna kullanılmış mermiler de dahildir (ancak pirinç mermilerinizi herhangi bir alüminyum veya demir mermiden ayırdığınızdan emin olun.) Canlı mühimmatın geri dönüştürülmesinden kaçınmak son derece önemlidir. Bu önemli bir tehlike oluşturabilir. Gümüş renkli Pirinç Hurda kabukların genellikle çok ince bir nikel tabakasıyla kaplandığını ve genellikle normal pirinç kabuklarla karıştırılabileceğini unutmayın. Tüfek pirinci, geri dönüşüm süreci başlamadan önce canlı mermi olmadığından emin olma ihtiyacı nedeniyle, diğer pirinç türlerinden daha az ödeyecektir.

Yaygın olarak geri dönüştürülen bazı Pirinç Hurda malzemeler, pirinç tipine ve kirletici miktarına göre değişebilen pirinç cürufu ve tornaları içerir. Su sayaçları ve fıskiyelerin parçalanması ve ayrılması genellikle zordur, ancak diğer malzemelerle düşük kirlilik seviyeleri nedeniyle farklı fiyatlandırılabilirler. Pirinç radyatörler gibi genellikle Pirinç Hurda geri dönüşüm işlemiyle geri kazanılamayan bazı pirinç parçalar vardır.


Hurdacılık ve metal sektöründe 15 yıldır faaliyet gösteren Diyar Hurda - Diyarbakır'da Hurdacı; Diyarbakır ve ilçelerinde hizmet vermektedir. Genellikle her türlü hurda eşya, hurda demir, bakır, alüminyum, çinko gibi malzemelerin alım ve satımını yapmaktayız. Hurda alış ve satışlarında ödeme kolaylıkları sağlamakla birlikte, müşterinin isteğine göre peşin alım satımlar yapılmaktadır. Amacımız geçmişten gelen Diyar Hurda firmamızı geleceğe taşımak. Müşteri memnuniyeti, kaliteli hizmet anlayışı ve köklü firma yapısı ile Diyarbakır'ın metal hurdacısı olarak başarısını sürdürmeyi hedeflemektedir. Firmamız, kalite anlayışını, satış veya hizmet sonrası güvenilir destekle bütünleştirerek, siz müşterilerimizin memnuniyetini ön plana çıkarmaktadır.

> > > >
Bizi Arayın